Login

Aplikace pro iPad

Podíleli jsme se na pořízení českých lokalizací pro komunikační aplikace Grid Player a GoTalk Now. Tyto aplikace lze stáhnout přímo do iPadu z AppStore, nelze je tedy u nás zakoupit.

Aplikace je možno použít pouze v tabletech s operačním systémem iOS (Apple), nelze je tedy stáhnout do tabletů s operačním systémem Android.

Existuje řada dalších aplikací pro alternativní komunikaci (AAK), jsou však většinou v angličtině a je třeba si je v iPadu překládat. Přehled různých aplikací a také odkaz na další českou aplikaci Klábosil najdete na stránkách www.i-sen.cz

Grid for iPad

Grid for iPadNová aplikace pro AAK i v češtině, která v sobě zahrnuje dosavadní funkce Grid Playeru, má v sobě ale již možnost upravovat tabulky přímo v iPadu, vkládat fotografie atd. Cena je ovšem vyšší. 

Grid for iPad lze stáhnout na App Store. cena 8 990 Kč, případně je možnost měsíční platby.
Aplikaci je možno vyzkoušet nejprve zdarma na omezenou dobu (30 dní).

Grid Player

Grid Player

Grid Player v základní verzi je vhodnější pro pokročilejší uživatele, protože obsahuje velkou slovní zásobu. Mnozí začínající uživatelé si však nejprve s aplikací "hrají" (mačkají jednotlivé symboly a poslouchají název obrázku) a často později začnou její pomocí spontánně komunikovat. Úpravy v aplikaci (například přidávání fotek, nových slov, změna velikosti okének apod) nelze dělat přímo v iPadu, je třeba mít zakoupen počítačový program Grid 2  nebo Grid 3.  S tím pak lze dělat velké množství úprav, upravovat aplikaci pro začátečníky i velmi pokročilé, k dispozici jsou také symboly Widgit v české verzi.
Videoukázka aplikace.

 

GoTalk NOW je vhodný pro naprosté začátečníky i pro pokročilé - lze totiž jednoduše začít třeba jen s jedním okénkem (na které nahrajeme například fotografii bonbónu a sdělení "Já chci bonbón"), postupně okénka přidávat a tvořit komunikační knihy. Úpravy lze provádět přímo v iPadu.

Aplikaci lze vyzkoušet na verzi Go Talk NOW LITE (zdarma s omezeným počtem stránek)
Zde je odkaz na videoukázku práce s aplikací.

Držáky pro iPad k vozíku

Držák od firmy The JOY Factory

Výběr držáků nabízí například firma Petit.
Na základě dlouholeté zkušenosti pomohou s výběrem držáků na míru podle individuálních potřeb člověka s motorickým postižením, spolupracují také s německou společností REHADAPT, která nabízí řadu dalších držáků.

Držáky na míru pro všechny typy tabletů sestaví také firma Sunnysoft. Společnost se ovšem nespecializoje pouze na lidi s postižením a jejich potřeby.  Pro snadnější sestavení slouží konfigurátor na stránce http://www.sunnysoft.cz/ram-mounts - kde stačí vybrat značku a model tabletu (případně telefonu či jiného zařízení) a jako dopravní prostředek vybrat invalidní vozík.Vždy je dobré promyslet si předem, kam se na vozík dá případně držák uchytit, což je závislé na konkrétním vozíku.Poté je třeba zjistit průměr trubky, na kterou se držák uchytí. Alternativně lze také například přišroubovat úchyt, pokud se na vozíku vyskytuje rovná plocha, do které lze vyvrtat díry - tato varianta ale není obvyklá.

Na obrázku je držák od firmy JOY factory

 

stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
 top-objednavky-online-11
 top-prihlasky-online-55


SPC pro děti a mládež
s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4
Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat
(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.
Home SPC pro děti s vadami řeči

Created by © 2009/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign