logotyp
Login

Grid 3 v češtině

Grid 3 v češtině

Software Grid 3 umožňuje lidem s postižením komunikovat, ovládat svůj počítač a zpřístupnit svou domácnost (s pomocí dalšího zařízení). Grid 3 lze používat s každým typem zařízení pro ovládání počítače (např. oční pohyb, spínače, dotyk, ukazovátka, myš, joystick). Grid 3 je kompletní softwarové řešení a obsahuje vlastnosti, které dosud nebyly dostupné. Je nástupcem programu Grid 2 a představuje další generaci softwaru pro AAK.

Hlasový výstup

Grid 3 užívá technologii pro převod textu a symbolů do řeči, takže uživatel může komunikovat s okolím pomocí hlasového výstupu.

Kontakt s okolním světem

Grid 3 užívá nástroje pro lepší zpřístupnění emailu, telefonu a sociálních sítí či médií (např. Facebook, You Tube), uživatel může být v kontaktu s rodinou, přáteli a kolegy.

Nástroje pro zaměstnání, školu a domov - ovládání počítače

Ať už užíváte ke komunikace symboly nebo text, Grid 3 obsahuje aplikace a sady mřížek, které pomohou při práci nebo studiu (od nástrojů pro ovládání počítače, které poskytnou plný přístup k Windows, až ke zdrojům, které rozvíjejí dovednosti pro užití softwaru pro komunikaci).

Ovládání domácnosti

Grid 3 zahrnuje naši technologii Servus Environment Control. Pokud užíváte Grid 3 na Grid Padu nebo máte zařízení Servus, můžete jednoduše ovládat jakékoliv kompatibilní zařízení od televize a telefonu k topení a posteli.

Zpřístupnění programu

Ovládací panel Gridu, Prohlížeč mřížek a všechny sady mřížek jsou konstruovány tak, aby je bylo možno ovládat spínači, dotykem, ukazovátkem, myší, joystickem nebo zařízením pro komunikaci cíleným pohledem.

Možnost přizpůsobení programu

Grid 3 je konstruován tak, aby bylo možno přizpůsobit sady mřížek podle potřeb uživatele. Je možno nastavit například větší text, kontrastnější barvy nebo zvětšení buňky pro snadnější označení (například při ovládání pohledem).

Komunikace pomocí symbolů

Součástí české verze jsou pro komunikaci pomocí symbolů určeny sady mřížek Symbol Talker A a Symbol Talker B.

Textová komunikace

Pokud užíváte pro komunikaci text, obsahuje Grid 3 nové nástroje, které vám pomohou sestavit sdělení rychleji než kdykoliv předtím.

Interaktivní učení

Jde o kompletně novou oblast, která prostřednictvím zábavných  animovaných aktivit umožňuje motivujícím a dynamickým způsobem učení a objevování práce s počítačem.

Přístupné aplikace

Aplikace, které mají v Gridu 3 usnadněný přístup, umožní jednodušší práci například s Internetem, sociálními sítěmi, sociálními médii, telefonem, emailem.

Vzdálená editace

Podpora a pomoc s užíváním programu, kterou uživateli poskytuje rodina a profesionálové, je nyní usnadněna pomocí vzdáleného přístupu k úpravám. Kdokoliv, komu uživatel potvrdí přístup, může po přihlášení upravovat a měnit sady mřížek dle jeho potřeb. Potřebuje k tomu pouze připojení k Internetu, zkušební verzi Grid 3 a přihlašovací údaje.

 Stáhnout zkušební verzi (na 60 dní zdarma)

 

Zpět na hlavní výpis

OBJEDNAT SE DO SPC
<p>OBJEDNAT SE DO SPC</p>
PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Objednávky - online
stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
Objednávky - online
stranka-e-shop-96 https://www.alternativnikomunikace.cz/stranka-e-shop-96
Přihlášky - online
 top-prihlasky-online-55

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home SPC pro děti s vadami řeči
Nákupní košík

Created by © 2009 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign