logotyp
Login

Snap Core First

Snap Core FirstAplikace pro AAK s plnou českou lokalizací a s využitím symbolů PCS (známé u nás z programu Boardmaker). Ke stažení na vyzkoušení je zdarma plně funkční verze, ovšem bez hlasu.
Plná verze je k dispozici za 1290 Kč a lze ji snadno aktivovat i nákupem ve stažené zkušební verze aplikace (kliknutím na ikonu přeškrtnuté "hlasové" bubliny). 
Snap Core First existuje i ve verzi pro Windows.
Více informací a odkaz ke stažení je zde.

A
plikace má řadu skvělých nastavení (například možnost nastavit si mřížky různých velikostí dle kompetencí daného klienta, kdy je dle možností zachována pozice buněk, takže si uživatel při přechodu na mřížku s více symboly nemusí pozici buněk znovu osvojovat). Výborná je také funkce Vyhledávání, která se hodí zvláště při modelování: pokud nevíte, kde je v mřížkách někde například slovo autobus, které zrovna chcete dítěti modelovat, protože autobus vidíte, zadáte slovo do vyhledávače a aplikace vám na něj zvýrazněním buněk ukáže cestu. V položce Témata si lze na každé mřížce nastavit také vizuální podporu, což je také méně obvyklé nastavení. Vizuální podpora pomáhá jednotlivcům vědět, co se děje během aktivity, porozumět očekáváním a usměrnit se (například Vizuální hodiny, Nejprve-Pak, Harmonogram...). Tato možnost se může hodit například pro některé uživatele s PAS a můžeme si ji na mřížce tématu zadat sami dle potřeb dítěte (například nejprve nákup v supermarketu-pak zmrzlina, nejprve učení-pak tablet).
Samozřejmostí je možnost hlasového výstupu, úpravy stránek, přidávání vlastních fotografií, možnost alternativního ovládání (skenování, ovládáním pohledem), které ovšem předpokládá využití speciálního hardwaru, a další standardní nastavení. 

Materiály:

Zde najdeme tréninkové karty TDSnap Basic v češtině, které pomohou se základním ovládáním aplikace. V kartách jsou QR kódy, které nás zavedou na krátká instruktážní videa, která jsou sice v angličtině, ale většinou užitečná i pro uživatele, který neumí angicky. Další tréninkové karty TDSnap Core First pomohou zorientovat se v jednotlivých mřížkách. Dále je k dispozici kompletní uživatelský manuál v češtině. Funkce, které jsou v manuálu uvedeny s hvězdičkou, většinou nejsou v češtině dostupné.

Na stránkách výrobce je řada dalších instruktážních videí v angličtině. Jsou zde uvedeny i dobré rady k zavádění AAK (například funkční komunikaci se člověk neučí testováním (kde je...), ale užíváním v konkrétních situacích.

Zpět na hlavní výpis

OBJEDNAT SE DO SPC
<p>OBJEDNAT SE DO SPC</p>
PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Objednávky - online
stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
Objednávky - online
stranka-e-shop-96 https://www.alternativnikomunikace.cz/stranka-e-shop-96
Přihlášky - online
 top-prihlasky-online-55

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home SPC pro děti s vadami řeči
Nákupní košík

Created by © 2009 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign