logotyp
Login

Kolik iPadů s Grid Playerem je možno podporovat z jednoho počítače s programem Grid 2?

Kolik iPadů s Grid Playerem je možno podporovat z jednoho počítače s programem Grid 2?

Počet přístrojů s Grid Playerem, které je možno podporovat z jedné kopie programu Grid 2, není omezen. Jsou ale jistá omezení výrobce (Sensory Software) v  užití programu Grid 2, které je důležité si dobře pročíst.  

Jednolicenci programu Grid 2 je možno si zakoupit pro jednotlivce nebo pro profesionála.

Jednotlivec

Tato forma je zamýšlena pro člověka, který má postižení a potřebuje Grid 2. Program je možno instalovat až na 3 počítače pro užití tímto jedincem nebo profesionály, kteří ho mají v péči. Počet připojených přístrojů s Grid Playerem (iPad, iPhone, iPod Touch) není omezen. Například: Rodina dítěte s postižením, učitel dítěte a asistent dítěte si každý nainstalují na počítač Grid 2, aby mohli upravovat mřížky pro toto konkrétní dítě. Dítě pak může mít ještě Grid Player na iPadu i na iPhone.

Profesionál

Tato forma je zamýšlena pro profesionála, například pro terapeuta nebo učitele. Grid 2 je dovoleno instalovat pouze na počítače v užívání profesionála (tedy ne na počítače klientů, ti by si měli zakoupit vlastní licenci programu Grid 2, pokud program potřebují). Počet připojených přístrojů s Grid Playerem (iPad, iPhone, iPod Touch) není omezen, to znamená, že není omezen počet klientů, kteří užívají Grid Player a jsou podporováni tímto profesionálem (sám jim upravuje mřížky pro Grid Player).

Profesionál nesmí poskytnout kopii Grid 2 jiným lidem, kteří pracují s konkrétním klientem (např. rodičům nebo profesionálům z jiné organizace). Pokud víc než jedna osoba potřebuje využít Grid 2 pro podporu jednotlivce užívajícího Grid Player, je obvykle efektivnější zakoupit verzi pro jednotlivce.

Je nějaké jiné omezení?

Pokud upravujete mřížky v programu Grid 2 a chcete je poslat do přístroje (např.iPad), který má nainstalovanou aplikaci Grid Player, musíte to udělat přes účet na stránkách Online mřížky (http://grids.sensorysoftware.com/cs), který si ostatně zřizujete už při stahování Grid Playeru do iPadu. Účet se zřizuje přes emailovou adresu a k jednomu účtu můžete mít připojeny až 3 přístroje – do každého přístroje, připojeného k tomuto účtu, se pak ovšem pošlou mřížky zcela stejné.

Příklady

Uživatel, který má dva přístroje (iPad a iPhone) s aplikací Grid Player a koupil si program Grid 2 – Program Grid 2 může mít nainstalován na svém domácím počítači a druhou kopii má např. jeho asistent, který mu upravuje mřížky. Uživatel má zřízen účet na Online mřížky, přes který si posílá upravené mřížky do iPadu i do iPhone (mřížky jsou stejné pro oba přístroje).

 

Uživatel, který má iPad s aplikací Grid Player, ale nemá kopii programu Grid 2 – může použít pouze program Grid Player v iPadu, který nelze upravovat. Pokud ale s uživatelem pracuje profesionál, který má zakoupenou kopii programu Grid 2, může svému klientovi mřížky upravit dle jeho potřeb a pomocí jeho účtu na Online mřížky mu upravené mřížky poslat do iPadu.

 

Škola, která má 9 školních iPadů a jednu kopii programu Grid 2 - Program Grid 2 si nainstalují až 3 pedagogové. V počítači upravují mřížky, které posílají do iPadů přes účet na Online mřížky. Protože na jeden účet na Online mřížky mohou mít připojeny maximálně 3 iPady, musí si zřídit 3 účty na Online mřížky na 3 různé mailové adresy (mohou mít ovšem klidně ale 9 různých účtů, pak na každém iPadu můžou mít jiné mřížky ). Škola si může stahovat různé mřížky ze stránek Online mřížky, překládat si je, upravovat, ale také tam upravené mřížky dávat, aby si je mohl kdokoli stáhnout.

 

SPC, které nemá žádný iPad, ale jednu kopii programu Grid 2 – Program Grid 2 si nainstalují až 3 pedagogové, nesmějí ho ale dávat rodičům domů. V programu upravují svým klientům mřížky podle jejich potřeb. Rodiče přijdou se svými dětmi do SPC, přinesou iPady s programem Grid Player a pomocí svého uživatelského účtu na Online mřížky si přehrají upravené mřížky z počítače pedagoga do svého iPadu. SPC si může stahovat různé mřížky ze stránek Online mřížky, překládat si je, upravovat, ale také tam upravené mřížky dávat, aby si je mohl kdokoli stáhnout.

Zpět na hlavní výpis

OBJEDNAT SE DO SPC
<p>OBJEDNAT SE DO SPC</p>
PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Objednávky - online
stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
Objednávky - online
stranka-e-shop-96 https://www.alternativnikomunikace.cz/stranka-e-shop-96
Přihlášky - online
 top-prihlasky-online-55

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home SPC pro děti s vadami řeči
Nákupní košík

Created by © 2009 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign