logotyp
Login

Informace k opatřením proti šíření koronaviru - provoz SPC

Od 11.3.2020 jsou uzavřeny základní školy. V pokynu MŠMT k této situaci ze dne 10.3. s č.j. MSMT-11703/2020-1 je obsaženo i sdělení, že školských poradenských zařízení (SPC a PPP) se opatření přímo nedotýká, ale 16.3. v souvislosti s karanténou vyšlo nové doporučení, že činnosti vyžadující přítomnost pedagogických pracovníků na pracovišti se doporučují omezit tak, že budou zajištěny pouze nejnutnější služby v souvislosti se zahájením školního roku (odklady) a případně maturitními a přijímacími zkouškami na střední školy (doporučení pro uzpůsobení či úpravu podmínek). U diagnostiky speciálních vzdělávacích potřeb je třeba vyhodnotit aktuální nezbytnost diagnostiky z dostupných informací u jednotlivých případů.

Pokud se na vyšetření domluvíme, je třeba, abyste nepřicházeli  s respiračním onemocněním ani svým ani dítěte, dodržovali státem nařízená pravidla (zakrytí úst a nosu) a abyste si před návštěvou stáhli na stránce Dokumenty SPC ke stažení a poté vyplnili Prohlášení o aktuálním zdravotním stavu, které přinesete podepsaný k vyšetření. 

Pokud jste již našimi klienty a potřebujete rediagnostiku kvůli prodloužení doporučení, je možné se domluvit i na Skypové podobě vyšetření. V řadě případů to může k prodloužení doporučení stačit (pokud dostačuje speciálně-pedagogické vyšetření, dítě již jsme vyšetřili dříve, máme podklady a zprávy z minulých vyšetření apod.). V případě zájmu o Skypovou formu vyšetření prosíme stávající klienty, aby kontaktovali emailem přímo pracovnice, které Vaše dítě mají v péči. Psychologické vyšetření bohužel přes Skype provést nelze, pouze v případě potřeby je možno domluvit konzutaci.

Skypové konzultace lze v někerých případech poskytnout i v  oblasti alternativní komunikace, záleží na vzájemné dohodě, zda by tato forma konzultace mohla být přínosná.

Ruší se kurzy Žák s vývojovou dysfázií 17.3.2020, Práce s programem Symwriter 26.3.2020 a AAK ve škole 31.3.2020. Ohledně dalších kurzů plánovaných v dubnu se přihlášeným ozveme mailem dle vývoje situace.

Zpět na hlavní výpis

Objednávky - online
stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
Objednávky - online
 top-objednavky-online-11
Přihlášky - online
 top-prihlasky-online-55

SPC pro děti a mládež
s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4
Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat
(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.
Home SPC pro děti s vadami řeči

Created by © 2009 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign